Закрити

Оплата проїзду у громадському транспорті зі смартфону

Автор
Івано-Франківська міська рада, КП «Електроавтотранс»
Дата початку
08.08.2019
Стан
Запроваджено
Готовність для поширення
Так

Опис проекту

В Івано-Франківську з'явилося нове рішення для оплати проїзду у громадському транспорті зі смартфону. Пасажири можуть розраховуватися онлайн за поїздки в автобусах Івано-Франківська за допомогою мобільного додатка EasyWallet UA з інтегрованою платформою цифрових гаманців Masterpass.

Спеціальні bluetooth-зчитувачі (датчики), якими наразі оснащені 42 автобуси, розпізнають пасажирів зі смартфонами та встановленим додатком, щойно їх власники входять до автобуса. Після цього додаток надсилає сповіщення з пропозицією оплатити проїзд. Щоб придбати квиток, пасажиру достатньо лише обрати тариф та підтвердити оплату, «свайпнувши» сповіщення у мобільному додатку.

Також користувач може самостійно увійти в мобільний додаток та придбати квиток для проїзду: у головному меню обрати місто, тариф, спосіб оплати та підтвердити операцію. Після цього на екрані смартфона з'являється вікно про успішну оплату, а електронний квиток для проїзду зберігається у додатку. Перевізники самостійно визначають перелік доступних тарифів.

Квиток для проїзду в автобусі, придбаний у додатку, діє 30 хвилин і не вимагає додаткового сканування, компостування чи іншої валідації з боку пасажира. Перевірку наявності та дійсності електронного квитка здійснює контролер. Для цього пасажиру необхідно зайти в мобільний додаток та натиснути на зображення активного квитка у додатку. Система згенерує на екран смартфона унікальний QR-код. Контролер здійснить перевірку квитка у додатку, зчитавши QR-код за допомогою мобільного телефона.

Користування додатком є безкоштовним, а оплата проїзду онлайн зі смартфона не передбачає жодних додаткових комісій для пасажира: вартість квитка, придбаного в EasyWallet UA, відповідає тарифам перевізника.

 

Яка мета проекту?

Завдяки даному сервісу оплата проїзду у громадському транспорті стане ще доступнішою та зручнішою для іванофранківців та гостей міста.

 

Який результат  проекту?

Завдяки проекту жителі Івано-Франківська можуть одними з перших інтегрувати цифрові рішення у повсякденне життя. Пасажирам громадського транспорту не доведеться турбуватись щодо покупки квитків, адже як тільки вони зайдуть у автобус, додаток автоматично запропонує оплатити проїзд.

 

Хто ініціював проект та які організації залучено?

Івано-Франківська міська рада, КП «Електроавтотранс».

 

Оплата проїзду у громадському транспорті зі смартфону

 

 

 

Наверх

Copyright © 2014-2024  Івано-Франківськ Smart City