Закрити

Що означає термін «smart city»?

 

Smart city (розумне місто) — це місто, в якому використовуються сучасні технології для покращення якості життя у ньому. Смарт сіті технології інтегруються у відповідні структури, щоб підвищити якість надання послуг, зменшити вартість та споживання ресурсів та поліпшити комунікацію і порозуміння з мешканцями.

В світі виділяють такі ознаки технології, яку можна віднести до smart city:

- це має бути прикладна електронна або цифрова технологія, яка працює на міську громаду або місто;
розробка може використовувати інформаційно-цифрові технології для трансформації житлових та робочих умов у регіоні;
- технологія може бути інтегрованою для покращення роботи місцевої влади;
- громада та міські спеціалісти можуть використовувати ці технології за територіальною ознакою для здобуття нових знань та початку інноваційного руху.

Але також розумними містами зараз називають гігантські проекти створення нових міст з нуля. Щоправда, жоден з них ще не реалізований повністю, але такі інвестиційні проекти є результатом великих міждержавних угод — людська цивілізація намагається вирішувати проблеми масової урбанізації, тренду останнього століття, спільними зусиллями та ресурсами.

Розумні міста - це не просто сон майбутнього. Завдяки інноваційним рішенням Internet of Things (IoT), багато міст вже активно та швидко розвиваються. Муніципальні уряди використовують бездротові технології стільникового зв'язку для підключення та вдосконалення інфраструктури, ефективності, зручності та якості життя мешканців та гостей. Місто Івано-Франківськ також вже декілька років тому взяв курс на інноваційний розвиток та впровадження новітніх технологій.

 

Що це таке?

 

Що таке розумне місто?

 

Розумне місто є основою, яка складається переважно з інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), для розробки, розгортання та підтримки практик сталого розвитку, спрямованих на вирішення проблем урбанізації. Велика частина цієї системи ІКТ - суто інтелектуальна мережа об'єднаних об'єктів та машин, які передають дані за допомогою бездротових технологій та хмари. Cloud-based IoT-програми отримують, аналізують та управляють даними в режимі реального часу, щоб допомагати муніципалітетам, підприємствам та громадянам прийняти кращі рішення для підвищення якості життя.

Громадяни використовують розумні міські системи різними способами, використовуючи смартфони чи інші мобільні пристрої. Поєднання систем та даних з фізичною інфраструктурою та службами міста можуть скоротити витрати та підвищити стійкість системи управління, покращити використання енергії, оптимізувати збирання сміття, зменшити завантаженість трафіку та навіть покращити якість повітря.

Наприклад, підключені до світлофорів датчики отримують дані та опрацьовують їх, що зменшує затори на дорогах. Автомобілі спілкуються з лічильниками паркування, а EV зарядні доки підказують шлях до найближчого доступного місця. Розумні сміттєві баки автоматично надсилають дані компаніям, що займаються управлінням відходами, і за потреби створюють звіти та графік вивезення. Смартфон громадян стає їхнім мобільним водійським посвідченням та ідентифікаційною карткою, що прискорює та спрощує державні послуги. Разом ці розумні міські технології оптимізують інфраструктуру, мобільність, адміністративні та комунальні послуги.

 

Що це таке?

Чому нам потрібні розумні міста?

 

Урбанізація - це невичерпне явище. Сьогодні 54% людей по всьому світу мешкають у містах, частка яких, як очікується, досягне 66% до 2050 року. У поєднанні з загальним зростанням населення, урбанізація додасть ще 2,5 мільярда людей до міст протягом наступних трьох десятиліть. Екологічна, соціальна та економічна сталість є обов'язковим кроком до такої швидкої експансії, яка очікує наші міста.

Тільки запровадження Smart City зможе допомогти в досягненні успіху та розвитку міст.

 

Що це таке?

 

 

 

 

 

Наверх

Copyright © 2014-2024  Івано-Франківськ Smart City