Закрити

Електронний читацький квиток

Автор
Івано-Франківська міська рада
Дата початку
01.01.2014
Стан
Запроваджено
Готовність для поширення
Так

Опис проекту

Електронний читацький квиток дозволяє користувачу:

- Забезпечити конфіденційність своїх електронних документів, а також даних з мережі Інтернет.

- Мати доступ до всіх електронних документів з будь-якого АРМ.

- Здійснювати пошук і замовлення документів на своє ім'я.

- Мати інформацію про стан замовлень і наявності вільних АРМ.  І

- Отримувати платні послуги через списання коштів з особистого рахунку самостійно, без співробітника бібліотеки.

- Володіти інформацією про стан свого особистого рахунку.

- Зберігає до 50 Мб інформації і слугує портативним її накопичувачем.

 

Автоматична реєстрація користувачів і створення облікових записів у суміжних електронних системах; автоматизована документовидача на кафедрах обслуговування замість читацького формуляра; одночасне ведення бібліотечної статистики; автоматичне блокування читачів-боржників і тих, хто не подовжив термін дії квитка - все це скорочує час обслуговування кожного користувача у декілька разів. А ще бібліотека отримує можливість відмовитися від обігу готівки і участі у цьому бібліотекара.

 

Впровадженню в роботу бібліотеки Електронного читацького квитка передувала робота бібліотечних і технічних фахівців з розробки технологічного проекту модернізації бібліотеки, основою якого стали RFID-технології. В результаті з'явилися наступні модулі для автоматизованих робочих місць (АРМ): 

- АРМ "Реєстратор" - реєстрація користувача; фотографування; друк читацького квитка; облікові записи в суміжних системах (АБІС «ІРБІС», Active Directory, 1С, Microsoft Dynamic CRM); автоматичне блокування користувача в разі заборгованості або відсутності перереєстрації.

- АРМ "Ідентифікація читача" - дозволяє користувачу працювати на будь-якому АРМ зі своїми документами (переміщуваний профіль) та з своїми обліковими записами в Інтернеті.

- АРМ "Пошук і замовлення літератури" - дозволяє користувачу проводити пошук і замовлення документів на свій читацький квиток, не використовуючи для цього ніякої додаткової авторизації.

- АРМ "Інформування про стан замовлення" - відображає стан замовлення у системі інформування.

- АРМ "Особистий рахунок" - дає можливість оплачувати платні послуги з електронного читацького квитка (зарахування коштів, списання, перегляд стану рахунка). Завдяки цьому АРМ користувач може покласти будь-яку суму на свій електронний читацький квиток через термінал у бібліотеці.

Паперова рутинна праця відходить у минуле. ніхто не відмовляємося від неї, але єдина електронна база користувачів суттєво полегшить працю бібліотекара та читача.

 

Яка мета проекту?

Запровадження уніфікованої бази даних книг та читачів. Скорочення часу обслуговування читачів. Швидкий пошук потрібної книги, отримання оперативної відповіді, в якій філії її можна позичити.

Планується, що на централізованому сервері бібліотеки зберігатимуть електронні книжки, які можна буде безкоштовно завантажити на свій телефон чи планшет. На даний час на сервері є близько тисячі книжок, всі захищені авторським правом.

Перевага перед книжковими сайтами Інтернету у тому, що видання погруповані бібліотечними фахівцями і потрібні книжки можна буде знайти швидше.

 

 

Електронний читацький квиток

 

Електронний читацький квиток

 

 

Наверх

Copyright © 2014-2024  Івано-Франківськ Smart City