Закрити

Ген-план міста

Автор
Івано-Франківська міська рада
Дата початку
01.01.2013
Стан
Реалізація
Готовність для поширення
Так

Опис проекту

Генеральний план — частина проекту з комплексним вирішенням питань планування та благоустрою об'єкта будівництва, розміщення будівель, споруд, транспортних комунікацій, інженерних мереж, організацій і систем господарського та побутового обслуговування.

Генеральний план є нормативно-правовим актом органу місцевого самоврядування. Цей документ містить загальні правила господарської діяльності, розраховані на тривалий час. Більшість інформації з генплану прямо чи опосередковано вливає на прийняття управлінських рішень

Отже, генеральним планом передбачається упорядкування кварталів в мікрорайонах міста, як за рахунок добудови існуючих груп будинків, так і за рахунок будування нових. Актуальним питанням сьогодні є питання організації території, зайнятої під речовий ринок, що навпроти госпіталю. Тут передбачено створення повноцінного кварталу з будівництвом та розширенням закладів торгівлі та громадського харчування.

Вищенаведені заходи мають враховувати наявність пам’яток архітектури та їх охоронних зон, а також обмеження щодо поверховості забудови.

Пішохідні шляхи в між квартальному просторі створюють загальну пішохідну зону історичного ядра центру і зв’язують між собою різні функціональні зони. Генеральним планом намічено розвиток цієї зони шляхом визначення основних і підпорядкованих пішохідних потоків. В місцях перетину пішохідних шляхів передбачається організація скверів з площадками відпочинку, дитячими майданчиками, декоративними фонтанами, малими архітектурними формами тощо.

Генеральний план міста Івано-Франківська (коригування) виконаний Українським державним інститутом проектування міст «ДІПРОМІСТО».

Попередній генеральний план був розроблений у 1978 році вищевказаним інститутом. Зміни, які відбуваються в соціально-економічній діяльності країни, обумовили необхідність удосконалення управління територіального розвитку міста та поставили вимоги щодо коригування генерального плану міста.

Схема генерального плану міста Івано-Франківська розміщена за посиланням https://dma.if.ua/page/shema-genplany-3

 

Яка мета проекту?

Мета проекту - раціональне використання території міста та створення сприятливих умов для проживання.

 

Який результат проекту?

Оприлюднення генерального плану міста на офіційному сайті сприятиме здійсненню кращого зовнішнього контролю у сфері містобудування.

 

Хто ініціював проект та які організації залучено?

Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини міської ради, відділ програмного та комп’ютерного забезпечення.

 

 

Ген-план міста

 

Ген-план міста

 

Наверх

Copyright © 2014-2024  Івано-Франківськ Smart City