Закрити

Бюджет участі

Автор
Івано-Франківська міська рада
Дата початку
01.03.2016
Стан
Запроваджено
Готовність для поширення
Так

Опис проекту

 

Міська цільова програма «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Івано-Франківську» встановлює та регулює систему взаємодії виконавчих органів Івано-Франківської міської ради та жителів міста Івано-Франківська щодо реалізації проектів за рахунок коштів міського бюджету.

У сучасному громадянському суспільстві зросла соціальна активність людей та з’явились активісти, які мають бажання долучатись до вирішення проблем суспільства. У жителів виникають ідеї, як покращити благоустрій територій міста, провести соціальні, культурно-митецькі, спортивні заходи тощо. Соціальна активність суспільства вимагає створення дієвих інструментів співпраці та залучення громадськості до вирішення питань життєдіяльності міста. Вдалим світовим досвідом щодо технології залучення громадян до процесу підготовки та прийняття рішень є партиципаторне бюджетування.

Участь у функціонуванні сервісу партиципаторного бюджетування можуть взяти міські громадські об’єднання та міські осередки Всеукраїнських громадських об’єднань, які ведуть свою діяльність у м. Івано-Франківську, а також громадяни.

Загальний обсяг партиципаторного бюджету визначається Івано-Франківської міською радою на відповідний рік згідно міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Івано-Франківську».

На голосування подаються проекти різноманітних видів та напрямків. Проекти можуть подавати жителі, які постійно проживають у межах м. Івано-Франківська та яким виповнилося 18 років. Назва проекту повинна бути викладена лаконічно, в межах одного речення. До проекту обов’язково додається кошторис витрат. Експертна група протягом 30 днів з дня отримання сканованих проектів здійснює аналіз, заповнює картку аналізу проекту та надає обґрунтовані рекомендації щодо внесення проекту в бланк для голосування. Списки з проектами, які отримали позитивну або ж негативну оцінку, розміщуються на порталі “Бюджет участі”.

Кожен житель міста може підтримати не більше ніж 1 проект. Вибір проектів, які попередньо отримали позитивну оцінку і були виставлені на голосування, здійснюють жителі, які постійно проживають у межах м. Івано-Франківська.

Встановлення підсумків голосування передбачає автоматичний підрахунок балів, відданих за кожний проект окремо, реалізація якого відбувається за рахунок коштів партиципаторного бюджету та подальше укладання списків з результатами голосування. Реалізовуються ті проекти, які набрали найбільшу кількість балів за рейтинговою системою. Якщо в результаті голосування два або більше відібраних проекти будуть суперечити один одному, приймається той проект, який отримав найбільшу підтримку.

 

Яка мета проекту?

 

З метою розвитку демократичного суспільства і громадянської освіти, удосконалення діалогу між владою і громадою, створення та підтримки повноцінного громадського простору, вирішення соціально значущих питань, активізації жителів м. Івано-Франківськ щодо участі у бюджетному процесі, у м. Івано-Франківська та керуючись статтями 3, 59, пунктом 22 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» було запроваджено сервіс “Бюджет участі” та програму «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Івано-Франківськ».

 

Який результат проекту?

Партиципаторне бюджетування запроваджено перш за все для включення жителів до прийняття рішень щодо розподілу визначеної частини міського бюджету, залучення їх до участі у бюджетному процесі та надання вільного доступу до інформації.

 

Хто ініціював проект та які організації залучено?

 

Івано-Франківська міська рада, відділ патронатної служби, відділ програмного та комп’ютерного забезпечення.

 

 

Бюджет участі

 

Бюджет участі

 

Бюджет участі

 

 

Наверх

Copyright © 2014-2023  Івано-Франківськ Smart City