Дослідники виявили, що навчання через повторення може бути фундаментальним для всіх наших клітин. Це означає, що наш мозок — не єдине місце, де формуються спогади.
Науковці в лабораторних умовах піддали два типи людських клітин (нервової та ниркової тканини) різним схемам хімічних сигналів, імітуючи вплив нейромедіаторів на клітини мозку під час навчання. У відповідь на це клітини активували ген пам’яті. Той самий, який активується в клітинах мозку при розпізнаванні шаблонів в інформації для формування спогадів.
Відповідь нервових і ниркових клітин залежала від кількості раундів впливу хімічними сигналами. Ці хімічні навчальні імпульси є відомими компонентами пам’яті. Реакція клітин також залежала від інтервалу між імпульсами.
Так, трихвилинний імпульс справді вмикав ‘ген пам’яті’, але лише на годину-дві. Тоді як після чотирьох імпульсів ген умикався сильніше і залишався увімкненим протягом кількох днів.
Водночас це тільки перші дані. Вченим потрібно ще багато чого дізнатися про те, як все це працює всередині людського тіла.