Закрити

Вчені створили камеру, яка знімає 156,3 трильйона кадрів за секунду

Вчені  розробили надшвидку наукову камеру під назвою SCARF, яка може знімати зображення з такою швидкістю, що еквівалентна 156,3 трильйона кадрів за секунду. 
Ця камера дозволить вченим вивчати мікроподії, які з'являються і зникають надто швидко для наявних наукових сенсорів. SCARF успішно фіксує надшвидкі події, такі як поглинання в напівпровіднику і розмагнічування металевого сплаву.
Варто відзначити, якщо таку кількість кадрів відворювати з нормальною швидкістю, 24 к/с, то знадобилося б більше 200 тисяч років.

Розробку камери SCARF очолив професор  який є піонером у галузі надшвидкої фотографії. Його попередні дослідження в цій галузі стали основою для розробки нової камери. Відійшовши від традиційного підходу зі складанням кадрів, нова камера дозволяє зафіксувати надшвидкі події шляхом надзвичайно швидкого розгортання кодованої апертури. Камера використовує обчислювальну модальність зображення для захоплення просторової інформації, дозволяючи світлу потрапляти на сенсор у різний час. Сирі дані зображень потім обробляються комп'ютерним алгоритмом для створення повної картини.

Особливість камери SCARF полягає в тому, що вона використовує готові й пасивні оптичні компоненти, що робить її недорогою та енергоефективною. Зараз команда вчених співпрацює з компаніями , щоб розробити комерційні версії камери, які можуть бути використані в інших вищих навчальних закладах або наукових установах.

Вчені створили камеру, яка знімає 156,3 трильйона кадрів за секунду

 

Наверх

Copyright © 2014-2024  Івано-Франківськ Smart City