Закрити

Вперше в науці вивчили циркадний годинник у режимі реального часу

 

Циркадний годинник – це внутрішній біологічний годинник, який регулює добові ритми та функції організму. Він відповідає за регулювання циклів сну, голоду, вироблення гормонів та інших важливих процесів в організмі. Незважаючи на свою важливість, внутрішня робота циркадного годинника досі залишалася значною мірою загадковою.

Використовуючи передові методи візуалізації, команда змогла спостерігати за окремими молекулами всередині циркадного годинника, що дало нове розуміння того, як він працює. Вони виявили, що годинник складається з двох різних білків, кожен з яких відіграє важливу роль у регулюванні його функції.

Дослідження також показало, що циркадний годинник працює за 24-годинним циклом, як і очікувалося, але рівень його активності змінюється протягом дня. Зокрема, молекулярний механізм годинника найбільш активний пізно ввечері та рано ввечері, а найменш активний рано вранці.

Це нове розуміння циркадного годинника може мати важливі наслідки для цілої низки галузей, від медицини сну до розробки ліків. Завдяки кращому розумінню того, як працює годинник, дослідники зможуть розробити нові методи лікування розладів сну, метаболічних порушень та інших станів, на які впливають добові ритми організму.

Загалом, це революційне дослідження проливає нове світло на один з найбільш фундаментальних і загадкових біологічних процесів в організмі людини. Оскільки дослідники продовжують розкривати секрети циркадного годинника, вони, можливо, зможуть розкрити нові методи лікування і ліки від цілого ряду захворювань і станів.

 

 

Наверх

Copyright © 2014-2024  Івано-Франківськ Smart City