Закрити

Вчені створили гумовий комп’ютер, який можна стискати

    М’який комп’ютер, створений з ґумових блоків з прожилками сріблясто-ґумової суміші, міг виконувати прості обчислення після стискання. Згадані комп’ютери були побудовані шляхом об’єднання рядів ґумових блоків, крізь які проходять прожилки сріблясто-ґумової суміші. Різні конфігурації блоків діють як різні схеми, які при об’єднанні та підключенні до електрики дозволяють пристрою виконувати математичні обчислення.

    Одна з версій комп’ютера була налаштована на додавання двох чисел. Користувач може повідомляти комп’ютеру, які саме числа слід додати одне до одного, хлюпаючи компонентні блоки ліворуч або праворуч та з’єднуючи таким чином деякі з сріблясто-ґумових ліній, які раніше не торкалися одна одної, у такий спосіб, щоб закодувати числа у двійковій системі.

    Члени команди під’єднали до комп’ютера цифровий дисплей (що не стискається), аби показати на ньому результат обчислення. Дослідники також створили м’які комп’ютери, здатні множити два числа або порівнювати їх між собою, аби визначити, яке з них є більшим. І хоча малоймовірно, що ці моделі комп’ютерів зможуть замінити традиційні пристрої або виявляться швидшими у виконанні обчислень, вчені думають що нова технологія буде використана в робототехніці, де м’які роботи зможуть ухвалювати рішення, виходячи з того, до чого вони торкаються у своєму середовищі.

 

Вчені створили гумовий комп’ютер, який можна стискати

 

Наверх

Copyright © 2014-2023  Івано-Франківськ Smart City