Закрити

Нова технологія віддзеркалення WiFi дозволить посилати сигнали крізь непроникні стіни

    Згідно із даними нових досліджень, спеціальна структура може зробити мікрохвильові сигнали WiFi більш проникаючими крізь стіни без віддзеркалення. Це працює подібно до антиблікового покриття на скельцях окулярів, що також матиме наслідки для майбутньої технології мобільного зв’язку шостого покоління – 6G.

    Шляхом відсилання мікрохвиль через складний, невпорядкований лабіринт перешкод було розраховано антиблікову структуру. Коли її розмістили у ході експерименту перед перешкодою ефект віддзеркалення практично повністю зник. Жодна з радіохвиль не повернулася туди, звідки вона вийшла.

Використання додаткового шару на бар’єрі – навіть у випадку із складним розсіюванням хвиль – дозволяє запобігти будь-якому віддзеркаленню, якщо розуміти спосіб, яким віддзеркалюють хвилі елементи бар’єру.

    Під час перевірки на практиці цього методу шляхом проведення відповідного експерименту мікрохвилі вперше були направлені через металевий хвилевід, у якому ці хвилі розсіювалися десятками маленьких металевих і тефлонових об’єктів, розміщених у абсолютно довільному порядку. Близько половини мікрохвильового випромінювання потрапило на іншу сторону, а решта віддзеркалилася.

    Після того, як було точно виміряно поведінку розсіювальної структури, за словами вчених, стало можливим використання нового методу для розрахунку ідеальної кількості додаткових точок розсіювання, які мають утворити досконалий антибліковий шар. По суті, розсіювання хвиль можна компенсувати додатковим розрахованим розсіюванням.

    В разі, коли хвилі направляються через антиблікову область з математично оптимізованими додатковими точками розсіювання, а потім звідти хвилі проходять через область із випадково розташованими розсіювальними елементами бар’єру, то 100 відсотків з них врешті-решт проходять через неї.

Наслідки цього відкриття можуть бути досить широкими. Автори дослідження з’ясували, що можна виділити спеціальний алгоритм для розрахунку необхідного компенсуючого розсіювання, що відкриє нові можливості не лише для WiFi, але й для систем отримання зображення – таких, як мікроскопи.

 

Нова технологія віддзеркалення WiFi дозволить посилати сигнали крізь непроникні стіни

 

 

Наверх

Copyright © 2014-2023  Івано-Франківськ Smart City