Нещодавно організація Internet Society офіційно повідомила інформацію про те, що з початку всесвітнього запуску IPv6 (World IPv6 Launch) розгортання нової версії протоколу IP.
Ще в 2012 році компанія Гугл представила інформацію про те, що тільки 1% користувачів отримують доступ до необхідних сервісів за допомогою нових IPv6. На сьогоднішній день ця цифра збільшилася до 20%. Що помітно показує прогрес нової технології, яка поступово входить в життя інтернет-спільноти. Про те, яких результатів вже досягли, розповіла організація Internet Society, ISOC.
На даний момент IPv6 охоплює понад 9 млн. доменних імен і 23% мереж. The IPv4 Market Group заявили, що в 2019 році очікується перевищення кількості користувачів IPv6 більше 50%. При цьому цілком можливо зниження користувачів IPv4.
Тому можна виділити ключові моменти використання IPv6:
- використання IPv6 безсумнівно зростає великими темпами;
- в 37 країнах світу трафік IPv6 перевищує 5%;
- більше 25% сайтів з Alexa Top 1000 стали доступні через IPv6;
- деякі всесвітні організації вже почали поступово відключати протоколи 4-ої версії, наприклад, T-Mobile, Facebook, LinkedIn;
- деякі великі мережі тепер більшою мірою орієнтовані на IPv6 (RelianceJIO, Verizon Wireless, SkyBroadcasting, XS4ALL).
ПЕРЕВАГИ IPV6.
Відсутність необхідності фрагментування позитивно впливає на швидкість обробки даних. Це також є однією з причин впровадження IPv.6 – він значно знижує навантаження на мережеве обладнання.
Збільшений адресний простір. Завдяки тому, що новий тип адрес складається з 16 байт, їх кількість практично безмежна. А це вирішує проблему нестачі IP адрес.
Адреси IPv.6 мають простий заголовок пакету, тому маршрутизатори можуть швидше їх обробляти, завдяки чому підвищується продуктивність.
Новий протокол має підвищений ступінь безпеки, аутентифікації і конфіденційності.
Кожен користувач може отримати реальну статичну IP-адресу і використовувати її на постійній основі, навіть в разі зміни інтернет-провайдера. При цьому анонімність серфінгу дорівнює нулю. Протокол IPv6 дозволить створити тунель і підтримувати активне з’єднання навіть при дисконнекті, який викликаний діями провайдера.