Закрити

1991 Ivano-Frankivsk випустили перші шість інноваційних проектів

1991 Ivano-Frankivsk випустили перші шість інноваційних проектів, що відбулася у рамках програми DOBRE при підтримці Івано-Франківської міської ради та профільних департаментів. Впродовж трьох місяців команда інкубатору 1991 допомагала проектам доробити всі деталі та підготуватися до запуску пілотних версій сервісів.

 

Віктор Гурський, співзасновник 1991 Open Data Incubator та ГО SocialBoost:

 

“Некомерційний Інкубатор 1991 за рік діяльності допоміг запуститися 26 IT-сервісам на національному рівні, створено біля 200 робочих місць, залучено більше 500 тис. доларів інвестицій. Наразі інкубатори працюють в Києві, Дніпрі і тут в Івано-Франківську. Ми працюємо для створення проектів, які зроблять місто більш комфортним для ведення бізнесу та проживання. Сьогодні випускаються перші шість проектів Івано-Франківська, які у майбутньому можуть бути впроваджені як у громадах, так і в інших містах країни.”

 

Проекти, що пройшли інкубацію:

  • TariffCounter - це додаток, який максимально спрощує розрахунки за комунальними платежами, а також дозволяє їх проводити з урахуванням наданих субсидій. Крім того, забезпечує актуальні значення тарифів по основних категоріях.

  • Муніципальний Дата-центр - це платформа для міст та територіальних громад по збору і використанню великих даних щодо мешканців, їх помешкань, інфраструктури міста та комунальних послуг.

  • The HeroMeter — допомагає організувати збір інформації (даних) з відкритих джерел органів місцевого самоврядування та виконавчих органів влади, а також засобів масової інформації про проекти, що їх фінансують громадяни через громадські та місцеві бюджети.

  • eSTATE-IF – платформа для доступу до інформації про муніципальну нерухомість з електронними сервісами в сфері оренди нерухомого майна.

  • UrbanWorkout - це сервіс, який дозволяє знайти найближче і найзручніше місце та компанію для заняття спортом.

  • Invest-Target - сервіс, що дозволяє аналізуючи відкриті та публічні дані «підсвічувати» неправомірні та корупційні зв’язки, які негативно впливають на будь-яку діяльність в регіоні. Інформуючи - стимулювати посадовців чесно та правомірно вести всі справи.

 

Під час Демо Дня проекти презентували свої сервіси представникам влади та громад.

 

Юрій Івасюк, представник програми DOBRE в Івано-Франківській області, керівник Виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських  та селищних рад:

“В програмі ДОБРЕ передбачено допомога всім ініціативам спрямованим на покращення умов життя громад. Зокрема, за підтримки місцевого самоврядування та фонду USAID виділено 7 областей, серед яких Івано-Франківська, для впровадження цієї програми, і, на разі, в нашій області перший етап пройшли 4 ОТГ. Другий та третій етапи заплановані на березень та версень 2017 року. Ми готові підтримувати співпрацю зі стартапами та інкубатором 1991 як ВАССР, оскільки є прямими партнерами програми ДОБРЕ”.Андрій Чайківський​ - заступник начальника відділу програмного та комп’ютерного забезпечення Івано-Франківської міської ради:

 

“Міська рада уже багато зробила в ІТ-напрямку, це і онлайн послуги,  для прикладу, в електронному вигляді інформація та розрахунок субсидій в персональних кабінетах користувачів чи зв’язку громади міста з владою, медична система і т.д. Ми дуже зацікавлені в нових ідеях та стартапах, пов’язаних з рішеннями в сфері енергоефективності, житлово-комунальній сфери та громадськості. Будемо підтримувати та розкручувати кращі ідеї на рівні міста та регіону”

 

Для розвитку цих стартапів інкубатор 1991 Ivano-Frankivsk залучив більше ніж 15 менторів з міста, України та закордону, що змінюють країну своїми знаннями.

 

Віталій Родимюк - координатор інкубаційної програми 1991 в м.Івано-Франківськ:

 

“Інкубаційна програма 1991 - це частина середовища, яке вирішує питання та проблеми громади в поєднанні з громадськістю та бізнесом. Це місце , де проекти  та учасники команд можуть розвинути свої вміння та навички і здобути необхідні контакти”

 

Як відмітила Євгенія Клепа, директор інкубаційної програми 1991 в м.Івано-Франківськ, перший набір був свого роду челенжем для Івано-Франківська. Для шістьох резидентів, що пройшли програму це тільки перший етап перед повноцінною реалізацією та вдосконаленням.

 

Івано-Франківськ став другим містом, де з'явилося представництво інкубатору 1991, що керується IT-активістами ГО SocialBoost.  Проект Інкубатору 1991 в Івано-Франківську - це початок реалізації комплексної п’ятирічної програми по підтримці реформи децентралізації в Україні. Інкубатор 1991 Івано-Франківськ фінансується Агенцією з міжнародного розвитку (USAID) в партнерстві з Global Communities.

Довідка

 

Інкубатор «1991 Open Data Incubator» (http://1991.vc/) - некомерційний інкубатор, який допомагає незалежним IT-розробникам створити стартапи та сервіси на основі великих масивів відкритих даних, які будуть корисні українським громадянам, компаніям та державним органам. Інкубатор IТ-проектів на основі відкритих даних реалізується на гранти міжнародного донора USAID під управлінням Global Communities, за сприяння Кабінету Міністрів України, окремих міністерств і міжнародних організацій таких як Microsoft, Open Knowledge Foundation, Open Data Institute. В Дніпрі інкубатор підтримується мерією міста.

 

DOBRE “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність”  - це програма, яка шляхом надання технічної та фінансової підтримки створить умови у 75 Об’єднаних Територіальних Громадах (ОТГ) України для покращення управління ресурсами, підвищення якості комунальних послуг, стимулювання місцевої економіки та долучення громадян до розбудови своїх громад. Програма DOBRE працюватиме в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській

 

Глобал Ком’юнітіс (Global Communities) є основним виконавцем програми DOBRE.  Це міжнародна неурядова організація з великим досвідом покращення місцевого врядування та розвитку громад в багатьох країнах світу, керуватиме Консорціумом DOBRE, що складається з місцевих та зарубіжних партнерів включаючи Всеукраїнську асоціацію сільських та селищних рад (ВАССР), SocialBoost, Український Кризовий Медіа Центр (УKMЦ), Фундацію підтримки місцевої демократії (FSLD), Малопольску школу державного урпавління при Краківському універститеті економіки (MSAP/UEK) та Національний демократиний інститут (NDI).

 

1991 Ivano-Frankivsk випустили перші шість інноваційних проектів

1991 Ivano-Frankivsk випустили перші шість інноваційних проектів

1991 Ivano-Frankivsk випустили перші шість інноваційних проектів

1991 Ivano-Frankivsk випустили перші шість інноваційних проектів

1991 Ivano-Frankivsk випустили перші шість інноваційних проектів

1991 Ivano-Frankivsk випустили перші шість інноваційних проектів

 

 

 

Наверх

Copyright © 2014-2023  Івано-Франківськ Smart City