Закрити

Тендерні закупівлі

Опис проекту

Боротьба з корупцією наразі є одним із найпріоритетніших питань державної політики України. Донедавна система державних закупівель була однією із найбільш корумпованих ланок, яка трималася лише на особистих домовленостях і закритості, що відкривало широкі можливості для різного роду махінацій, і залишало за бортом достойних учасників процесу, які бажали працювати прозоро.

Всі бачать все - таким став головний принцип творців системи електронних державних закупівель ProZorro. Система ProZorro і справді дозволила тримати всю інформацію про закупівлі у відкритому вигляді. Сьогодні будь-який громадянин України, а не лише учасник тендерів, може слідкувати за чесністю державних закупівель.

Електронна система Prozorro використовує комерційні онлайн-майданчики для реєстрації та підключення користувачів та організаторів. На сьогоднішній день в системі існує 10 акредитованих майданчиків для всіх типів закупівель: ПриватМаркет, SmartTender.biz, Zakupki.prom.ua, Zakupki.com.ua, Держзакупівлі онлайн, Українська універсальна біржа, E-Tender, Brizol.net, Newtend, Public Bid і ще 1 майданчик APS Market, акредитований лише для допорогових закупівель.

 

Сучасна гібридна електронна система закупівель побудована за принципами open source. Під гібридною моделлю, на відміну від моно- та мульти-платформених, розуміється така взаємодія центрального державного модулю та комерційних майданчиків, коли вся інформація наявна в центральній базі даних транслюється через майданчики, які відповідають за залучення та обслуговування клієнтів. В електронній системі можна побачити всю інформацію стосовно поданих пропозицій всіх учасників, рішень тендерної комісії, всі кваліфікаційні документи, тощо. Ця інформація доступна через зручний модуль аналітики для широкого загалу.

 

За допомогою електронного сервісу «Тендерні закупівлі» зацікавлена особа у використанні державних коштів міською владою отримує інформацію на екрані монітора у вигляді таблиці з наступними полями: номер закупівлі, узагальнена назва, дата та час початку і завершення закупівлі, статус (період уточнень, очікування пропозицій, класифікація переможця, період аукціону, відкриті торги, допорогові закупівлі тощо), очікувана вартість та найменування замовника по всіх розпорядниках коштах виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Натиснувши лівою кнопкою миші на гіперпосилання «Номер закупівлі» користувача буде перенаправлено на сторінку http://bid.e-tender.biz/, на якій надана більш детальна інформація про дану закупівлю. Також, надана можливість здійснити пошук закупівель по відповідних параметрах.

 

Яка мета проекту?

Закупівлі здійснюються органами публічної адміністрації в інтересах і за кошти платників податків. Тому будь-який громадянин України – платник податку повинен знати на що витрачаються кошти, які він сплачує у вигляді податків і бути впевненим, що вони використовуються максимально ефективно і з користю для нього самого і для суспільства загалом.

 

Який результат проекту?

Сприяє підвищенню рівня конкуренції у сфері державних закупівель та зниження рівня корупції шляхом запровадження системи електронних закупівель та електронної системи оскарження; здійснення  процедур закупівлі, обмін інформацією, документами та подання роз’яснень в електронній системі закупівель.

 

Хто ініціював проект та які організації залучено?

Створення та підготовка проекту відбулася за участю представників Антимонопольного комітету, Міноборони, Національного банку, експертів Проекту ЄС “Гармонізація системи державних закупівель в Україні за стандартами ЄС” , великих замовників – НАК “Енергоатом”, за ініціативи  активістів та представників громадських організацій тощо.

 

Тендерні закупівлі

 

Тендерні закупівлі

 

Наверх

Copyright © 2014-2024  Івано-Франківськ Smart City