Закрити

Статистика закупівель

Опис проекту

Із самого початку роботи над реформою у сфері публічних закупівлях постало питання щодо зручного відображення інформації з бази даних публічних закупівель. Крім того, було зрозуміло, що не всі державні замовники відразу усвідомлять, що правила гри змінились і всі правопорушення стали помітними. Команда ProZorro це передбачала і було вирішено створити механізм ризик-індикаторів, систему громадського контролю та процедуру оскарження. На початку 2015 року команда ProZorro познайомились із компанією RBC ‒ українським представництвом одного з найбільших провайдерів систем бізнес-аналітики ‒ Qlik (www.qlik.com).

Команда RBC створила інструменти моніторингу ‒ модулі аналітики bi.prozorro.org та bipro.prozorro.org. Ці модулі мають доволі широкий функціонал та дають можливість здійснювати глибокий аналіз та моніторинг публічних закупівель. Зокрема, в модулях відображається інформація про кожен оголошений тендер, кожного замовника, учасника (їх коди ЄДРПОУ та контактна інформація), скарги, суми контрактів, будь-який документ, який завантажується користувачем у систему та багато іншого.

 

Яка мета проекту?

Отримання даних щодо здійснення державних закупівель, зокрема: кількість оголошень про результати проведення процедур закупівель; кількість укладених договорів; загальна сума коштів за укладеними договорами для закупівлі товарів, робіт і послуг; загальна сума коштів (фактичні видатки) за укладеними договорами для закупівлі товарів, робіт і послуг.

 

Статистика розраховується на основі даних, отриманих за останні 365 днів. Зазначений показник покликаний створити методологічну базу для порівняння схожих між собою замовників у групах. Замовники розподілені на  тематичні групи, наприклад: освітні заклади, лікувальні заклади, міські і районні ради тощо. За результатами підрахунку показника індексу вибудовується рейтинг всередині груп.

 

Який результат проекту?

Кожен громадянин  може бачити, як держава витрачає його податки. За допомогою проекту кожен може одразу перейти до модулю аналітики, завдяки якому можна контролювати систему державних закупівель.

Модуль аналітики в режимі онлайн відображає усі закупівлі, що проводяться через електронну систему ProZorro. За посиланням на конкретний тендер (наприклад  – завершений) знаходимо дані:

- очікувана вартість закупівлі

- контакти замовника

- строки закупівлі

- тендерна документація

- реєстр пропозицій торгів

- протокол розкриття пропозицій

- копія договору за підсумками тендеру

 

Хто ініціював проект та які організації залучено?

Створення та підготовка проекту відбулася за участю представників ДП ProZorro, RBC ‒ українським представництвом одного з найбільших провайдерів систем бізнес-аналітики ‒ Qlik (www.qlik.com).

 

Статистика закупівель

 

Статистика закупівель

 

Статистика закупівель

 

Наверх

Copyright © 2014-2024  Івано-Франківськ Smart City