Опис проекту
Генеральний план — частина проекту з комплексним вирішенням питань планування та благоустрою об'єкта будівництва, розміщення будівель, споруд, транспортних комунікацій, інженерних мереж, організацій і систем господарського та побутового обслуговування.
Генеральний план є нормативно-правовим актом органу місцевого самоврядування. Цей документ містить загальні правила господарської діяльності, розраховані на тривалий час. Більшість інформації з генплану прямо чи опосередковано вливає на прийняття управлінських рішень
Отже, генеральним планом передбачається упорядкування кварталів в мікрорайонах міста, як за рахунок добудови існуючих груп будинків, так і за рахунок будування нових. Актуальним питанням сьогодні є питання організації території, зайнятої під речовий ринок, що навпроти госпіталю. Тут передбачено створення повноцінного кварталу з будівництвом та розширенням закладів торгівлі та громадського харчування.
Вищенаведені заходи мають враховувати наявність пам’яток архітектури та їх охоронних зон, а також обмеження щодо поверховості забудови.
Пішохідні шляхи в між квартальному просторі створюють загальну пішохідну зону історичного ядра центру і зв’язують між собою різні функціональні зони. Генеральним планом намічено розвиток цієї зони шляхом визначення основних і підпорядкованих пішохідних потоків. В місцях перетину пішохідних шляхів передбачається організація скверів з площадками відпочинку, дитячими майданчиками, декоративними фонтанами, малими архітектурними формами тощо.
Генеральний план міста Івано-Франківська (коригування) виконаний Українським державним інститутом проектування міст «ДІПРОМІСТО».
Попередній генеральний план був розроблений у 1978 році вищевказаним інститутом. Зміни, які відбуваються в соціально-економічній діяльності країни, обумовили необхідність удосконалення управління територіального розвитку міста та поставили вимоги щодо коригування генерального плану міста.
Схема генерального плану міста Івано-Франківська розміщена за посиланням https://dma.if.ua/page/shema-genplany-3
Яка мета проекту?
Мета проекту - раціональне використання території міста та створення сприятливих умов для проживання.
Який результат проекту?
Оприлюднення генерального плану міста на офіційному сайті сприятиме здійсненню кращого зовнішнього контролю у сфері містобудування.
Хто ініціював проект та які організації залучено?
Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини міської ради, відділ програмного та комп’ютерного забезпечення.