Опис проекту
Портал електронних петицій до влади міста Івано-Франківська був одним із перших в Україні.
29 жовтня 2015 р. Івано-Франківська міська рада затвердила Положення про електронні петиції яким і передбачила всю процедуру реалізації мешканцями міста даної можливості.
Електронні петиції є одним з механізмів участі територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування. Відповідно до положення електронна петиція це колективне електронне звернення, розміщене на Інтернет-порталі для голосування громадян, яке за умови набрання 250 підписів впродовж 90 календарних днів є обов’язковим до розгляду органами чи посадовими особами місцевого самоврядування.
Процедура подачі електронної петиції є дуже простою: спочатку мешканець міста повинен зареєструватись на Інтернет-порталі вказавши свої дані, після цього кожний може ініціювати власну петицію чи залишити свій голос під вже оприлюдненими петиціями. Система не дозволяє одному користувачу більш ніж один раз голосувати за одну петицію, також це обмеження стосується і IP-адресів пристроїв користувачів. Зареєстрованою вважається тільки та петиція, яка впродовж 90-денного періоду набрала не менше 250 голосів іванофранківців.
Розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно та не більше десяти робочих днів від дня її реєстрації.
Яка мета проекту?
Електронні петиції є однією з форм участі територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування, які подаються та розглядаються відповідно до Закону України «Про звернення громадян».
Електронна петиція – колективне електронне звернення (ініціатива), розміщене на порталі «Електронних петицій до влади м. Івано-Франківська» для голосування громадян, яке за умови набрання необхідної їх кількості, обов’язкове до розгляду органами чи посадовими особами місцевого самоврядування в особливому порядку.
Який результат проекту?
З початку запуску Інтернет-порталу Електронні петиції до влади міста Івано-Франківська http://petition.mvk.if.ua на сьогоднішній день до розгляду вже надійшло 47 петиція і станом на 15 квітня 2018 року в процесі збору підписів перебувають 24 ініційованих петицій.
Більшість поданих до розгляду петицій стосуються питань житлово-комунального господарства, функціонування транспортної системи та благоустрою міста. Зрозуміло, що мешканці найчастіше ініціюють у своїх петиціях вирішення тих проблем які вважають найнагальнішими. Це, так би мовити, голос громадськості щодо вирішення тих чи інших проблем міста.
Так за цей період подано петиції з таких тем:
- щодо створення додаткового освітлення пішохідних переходів Івано-Франківська у вечірній та нічний час доби;
- щодо створення належних умов для руху осіб з обмеженими фізичними можливостями;
- щодо пільгового проїзду для студентів в громадському транспорті;
- щодо впровадження системи електронного квитка у громадському транспорті;
- щодо встановлення контейнерів для роздільного сортування сміття;
- щодо подолання стихійної торгівлі на вулицях Івано-Франківська;
- щодо виділення земельної ділянки під будівництво притулку для безпритульних тварин;
- щодо заборони забудови зелених зон загального користування;
- щодо винесення за межі центральної частини міста ринків;
- щодо впорядкування зовнішнього вигляду вивісок та реклами, та інші.
Найчастіше ініційовані петиції стосуються бажаного стану речей, і міська влада підтримує такі ініціативи мешканців проте частіше існують різноманітні нормативні обставини які унеможливлюють негайне втілення цих ініціатив. У такому випадку посадова особа чи орган який розглядає петицію намагається у своїй відповіді максимально роз’яснити та поінформувати громаду міста щодо тих чи інших обставин.
Реалізація права електронних петицій є ще одним із механізмів діалогу влади та громади. Загалом за час функціонування порталу електронних петицій обидві сторони діалогу позитивно оцінюють таку можливість обміну інформацією та спілкування.
Хто ініціював проект та які організації залучено?
З ініціативою про створення порталу електронних петицій до влади міста Івано-Франківська та прийняття відповідного положення виступила робоча група працівників виконавчого комітету міської ради із залученням представників громадського середовища та засобів масової інформації.