Закрити

Міжнародний день захисту персональних даних

Міжнародним днем захисту персональних даних є 28 січня і відзначається у світі з 1981 року. Тоді Рада Європи відкрила для підписання Конвенцію "Про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних". Вперше у Європі цей День відзначили у 2007 році з ініціативи ради Європи.

Основна мета Дня – освітня – пропагування приватності і підвищення обізнаності про дієві способи захисту даних, мотивація людей сприяти захисту конфіденційності персональних даних.

Інакше кажучи, День захисту персональних даних потрібен у контексті наголошення на необхідності збереження кордонів приватності, незважаючи на те, зараз у світі особисті межі стираються та нівелюється.

Важливо пам’ятати про дотримання правил поведінки в інтернеті – це допоможе убезпечити як віртуальне, так і реальне життя, адже порушена персональних даних тягне за собою неприємності та небезпеку у реальному житті.

 

Важливо розуміти, що у ХХІ столітті персональні дані, розміщені у мережі Інтернет, піддаються ризику, і захищати їх потрібно завжди. Далі – кілька порад, які допоможуть захистити свої дані у своєму ж комп’ютері.

"Ні" підозрілим сайтам. Звісно, не можна відкривати підозрілі файли, що містяться у текстах електронних листів і можуть бути піратськими програмами, та вводити свої дані на підозрілих сайтах.

Лише складні паролі. Потрібно для різних акаунтів користуватися різними паролями, котрі мають складатися з різних літер та цифр – так пароль буде стійким до зламуШифрування даних. Необхідно зашифрувавши свої дані, розміщені на звонішніх носіях. Так доступ до інформації буде захищено, навіть якщо носій загубиться.

Оновлення антивірусу. Потрібно регулярно оновлювати програми, встановлені на комп’ютерах та смартфонах. Це обов’язково, адже вони можуть стати небезпечними, якщо їх не оновлювати.

Для оплати в інтернеті – віртуальна банківська картка. Під час здійснення електронних покупок краще не вводити номер пластикової карти, а користуватися віртуальними картками, де має зберігатися необхідна для покупки сума грошей.

Уникання громадських комп'ютерів і відкритого Wi-Fi. Якщо користуватися громадськими комп'ютерами та загальнодоступним Wi-Fi, то рано чи пізно можна виявити, що конфіденційність особистих даних порушено.

 

Міжнародний день захисту персональних даних

 

Наверх

Copyright © 2017-2020  Івано-Франківськ Smart City