Закрити

Безконтактна зарядка скорочує термін життя батарей

Дослідники  встановили, що використання індукційного зарядки, при всьому її зручність, може вести до передчасного виснаження літій-іонних батарей смартфонів і інших мобільних гаджетів.

Індуктивна зарядка дозволяє передавати енергію від джерела через повітряний зазор, без використання з'єднувального проводу. Однією з основних проблем при цьому способі зарядки є генерування небажаного і потенційно шкідливого тепла як в зарядному, так і в заряджає пристроях. При цьому через тісного фізичного контакту гаджета і зарядної бази будь-тепло, що генерується в одному пристрої, може передаватися іншій за допомогою простої теплопровідності і конвекції.

Ситуація погіршується якщо телефон неточно розташований на зарядної базі. Щоб компенсувати неправильний напрям система індукційної зарядки зазвичай збільшує потужність передавача і / або переналаштовує його робочу частоту, що веде до подальших втрат ефективності і збільшення тепловиділення.

Щільність розміщення компонентів всередині смартфона залишає мало можливостей для екранування батареї від надмірного тепла, що виділяється при зарядці. Тим часом, багатьма дослідженнями давно доведено, що вплив високих температур може значно вплинути на тривалість ефективного використання батарей.

Результати порівняльного тестування трьох сценаріїв зарядки - по кабелю, індуктивної з правильною і неправильною орієнтацією - включаючи карти зміни розподілу температур, були приведені.

Автори відзначають, що надмірне тепловиділення при індукційної зарядки, що веде до деградації елементів живлення, в подальшому можна буде зменшити, наприклад, використанням надтонких котушок, більш високої частоти і оптимізованої електроніки. Вони також визнають, що для багатьох деградація батарей буде прийнятною платою за зручність зарядки без метушні з проводами, однак тим користувачам, які хочуть працювати зі своїм телефоном максимально довго, рекомендується кабельна зарядка.

 

Безконтактна зарядка скорочує термін життя батарей

 

 

Наверх

Copyright © 2017-2020  Івано-Франківськ Smart City