Закрити

Розумне місто Івано-Франківськ

22 серпня в Івано-Франківську представники влади, бізнесу, громадськості разом обговорювали концепцію впровадження «Розумного міста». До ідеалів «Smart city» у нас прагнуть ще з далекого 2012 року. Проте лише цьогоріч вдалось синхронізувати всі електронні сервіси в єдину платформу smartcity.mvk.if.ua.

До речі, Івано-Франківськ є лідером серед українських міст із запровадження проектів у сфері електронного самоврядування. Зараз таких є 52, вони охоплюють абсолютно різні галузі: освіта, культура, туризм, адміністративні послуги тощо. Особливою гордістю міста – те, про що постійно розпитують сусіди і що презентують навіть на міжнародному рівні, - є електронні послуги ЦНАП, електронна черга в дитсадки, «Доступний Івано-Франківськ», «Безпечне місто», «Голос громади», бюджет участі, єдиний читацький квиток тощо. Крім того, на новій платформі кожен франківець може запропонувати свій проект для реалізації у системі «розумне місто», заповнивши просту електронну форму.

«Нам головне, аби всі ці електронні сервіси були доступні людям. Коли почали з’являтись перші додатки, мало хто розумів, як з ними дати раду. Тепер же електронні сервіси стали частиною нашого життя. Навіть електронний квиток, який збираємось впровадити у муніципальному транспорті, – теж частина «Smart city», - зауважив міський голова Руслан Марцінків.

Сьогоднішній захід мав на меті усвідомити єдину технічну інфраструктуру проекту на прикладі інших міст та з пропозицій, які нині існують на ринку інформаційних технологій.

 

Розумне місто Івано-Франківськ

 

Розумне місто Івано-Франківськ

 

 

Наверх

Copyright © 2017-2019  Івано-Франківськ Smart City